Blog agencji interaktywnej NetArch

 
12.18, 20 Marzec, 2013
 
  Co Ty wiesz o piwie?

Pierwszym owocem współpracy agencji NetArch oraz Commu Commu jest aplikacja dla marki Piwoznawcy – firmy zajmującej się szerzeniem kultury piwa w Polsce. Aplikacja ma na celu sprawdzić poziom wiedzy na temat kultury piwa pełnoletnich Użytkowników Facebooka. Nastawiona jest szczególnie na tych Użytkowników, których poziom wiedzy na temat kultury piwa jest nieco wyższy niż przeciętnego konsumenta złocistego trunku.

Co_Ty_Wiesz_o_Piwie_Fanpage

W ramach aplikacji Użytkownik musi odpowiedzieć na 15 pytań związanych z kulturą piwa. Pytania losowane są z trzech kategorii: 5 pytań prostych, 5 pytań średniej trudności oraz 5 pytań o nieco wyższym poziomie. Wynik, jaki otrzymuje Użytkownik to liczba punktów, czas, w którym udało mu się ukończyć quiz oraz krótki opis jego poziomu wiedzy. Opis uzależniony jest od ilości punktów, jakie zdobył.

W apliacji wyświetlane są dwa rankingi: Wszyscy Użytkownicy oraz Znajomi. Dzięki temu możemy sprawdzić jaki poziom wiedzy o piwie reprezentują nasi znajomi oraz kto o piwie wie najwięcej.

Quiz ma również formę konkursu, który trwa przez miesiąc. Użytkownicy przez miesiąc mogą codziennie wykonać quiz, aby zdobyć lepszy wynik. Użytkownicy, którzy na koniec trwania konkursu będą na czele rankingu – otrzymają od Piwoznawców nagrody w postaci niespotykanych w Polsce szklanek do piwa. Między innymi mogą to być bardzo charakterystyczne szklanki do Kwaka (z okrągłym dnem oraz drewnianym stojakiem).

Aplikację wspiera również kampania promująca wykorzystująca reklamy na Facebooku rozliczane w modelu CPC, której celem jest przekierowanie Użytkowników do aplikacji. Kampania skierowana jest do osób zainteresowanych piwem, kulturą piwa, które są znajomymi osób, które lubią Piwoznawców lub skorzystali już z aplikacji „Co to za piwo”.

Kampania wystartowała w poniedziałek (dzień po Dniu Św. Patryka). Pierwszego dnia po starcie (bez wsparcia reklamowego) z aplikacji skorzystało ponad 160 osób, a Fanpage Piwoznawców polubiło ponad 100 Użytkowników.

Aplikacja dostępna pod adresem: http://on.fb.me/118vmaK

Kolejne aplikacje już w produkcji :)
Stay tuned!


Kamil Mirowski
 
 
 
 
 
Zostaw komentarz