Blog agencji interaktywnej NetArch

 
10.26, 19 Wrzesień, 2009
 
  NetArch Ranking 2.0 – monitorowanie pozycji słów kluczowych

E-marketing Ninjas -  pozycjonowanie stron, web analyticsMiło nam poinformować, zwłaszcza naszych klientów, że zakończyliśmy prace nad wersją 2.0 systemu monitorującego pozycjonowane frazy – NetArch Ranking. Od września sprawdzanie pozycji słów kluczowych opiera się na nowej wersji Rankingu. Przyjrzyjmy się bliżej usprawnieniom i możliwościom oferowanym przez system.

Od strony klienta

Zdecydowanie przyśpieszyliśmy generowanie strony z wynikami śledzonych fraz. Wzbogaciliśmy ją również w wykres ilustrujący trend zmian pozycji słów kluczowych. Kalendarz ułatwia wybór dowolnego zakresu dat, celem analizy historii prowadzonego pozycjonowania. Przeglądane w ten sposób raporty można jednym kliknięciem eksportować do pliku .pdf i pobrać na swój komputer.

Ranking 2.0 - wyniki pozcyjonowania

Dla osób pragnących regularnie kontrolować pozycje swoich fraz, przygotowaliśmy moduł automatycznego informowania o wynikach na wskazany adres e-mail, w stałych odstępach czasu. Usystematyzowaniu komunikacji służy także sekcja komentarzy, archiwizująca historię kontaktów oraz informacji dla klientów.
Wszystko to ubraliśmy w odświeżoną szatę graficzną.

Od strony technicznej

Wprowadziliśmy także kilka rozwiązań technicznych mających na celu podniesienie wydajności, funkcjonalności oraz niezawodności systemu. Należą do nich:

  • rozproszony system sprawdzania pozycji
  • zabezpieczenie poprawności i ciągłości wyników na wypadek chwilowej awarii (np. serwera Google, klienta lub naszego)
  • możliwość odpytywania (wielu) różnych centrów danych

Od strony administratora

Poza funkcjami monitorowania pozycji, system wyposażony jest także w usprawnienia administrowania nad całością powierzonego nam pozycjonowania.

Ranking 2.0 - panel administartora

Przydatnymi rozwiązaniami w tym względzie są:

  • możliwość wprowadzenia wielu warunków dot. minimalnych pozycji fraz
  • definiowanie pozycjonerów odpowiedzialnych za obsługę poszczególnych klientów i domen
  • system raportów i statystyk automatycznie archiwizujący comiesięczną historię pozycjonowania

Rozwój systemu

Modułowość systemu pozwala na jego dalszą, systematyczną rozbudowę. W planach jest np. integracja z systemem statystyk Google Analytics, która pozwoli na łatwe badanie bezpośredniego wpływu pozycji słów kluczowych, na odwiedziny strony, realizację zdefiniowanych konwersji na cel, czy też zakupów w sklepie itp.
Więcej pomysłów z pewnością przyniesie obserwacja dynamicznie rozwijającego się rynku marketingu w wyszukiwarkach internetowych. Rozważamy także opcję udostępnienia Rankingu szerszej rzeszy użytkowników.


Adam Cieśla
 
 
 
 
 
Grzegorz Pawlik napisał(a):

Gratulacje! Może jakieś małe szoł/prezentacja w firmie, aby wszyscy zobaczyli jak te system jest wypasiony?

 
Łukasz Plutecki napisał(a):

Show będzie jak zrobimy wersje XP :D

Wprowadza się dane domeny, dane FTP, słowa kluczowe oraz oczekiwane pozycje i czas realizacji. System sam loguje się po ftp, optymalizuje stronę, tworzy zaplecze i wysyła informacje po określonym czasie aby wystawić fv, bo pozycje zostały osiągnięte ;)

 
Adam Cieśla napisał(a):

Co jak co, ale wystawiać fv, to już system mógłby automatycznie :>

 
Łukasz z Serpstat.pl napisał(a):

Czy rozwijasz jeszcze projekt? Ja dziś uczestniczę w projekcie darmowego monitora dostępnego dla wszystkich: serpstat.pl. Może masz jakieś uwagi?

 
Zostaw komentarz