Blog agencji interaktywnej NetArch

 
16.57, 7 Maj, 2009
 
  Rowerowy sklep internetowy

Sezon rowerowy można powiedzieć rozpoczął się na dobre. Jeden z najstarszych oraz największych dystrybutorów rowerów, akcesoriów oraz części zamiennych, firma Tomar postanowiła w tym sezonie znacząco poszerzyć swój rynek zbytu otwierając sklep internetowy skierowany do klientów z całego kraju. Sklep jest dostępny pod adresem www.rowerowy.biz, a jego autorami jesteśmy oczywiście my.

Świadomy potrzeb klient + ścisła współpraca + zaufanie naszym kompetencjom
= wysokiej jakości sklep

Projekt graficzny

Mimo gwarantowanych dwóch wersji do wyboru wystarczyła już ta pierwsza. Założenia do tworzonego layout’u to przejrzystość, prostota i lekkość. Przyjemnie jasne kolory tworzą wrażenie przestrzeni oraz elegancji. Efekt pozostawiam do oceny:

Strona główna www.rowerowy.biz

Na stronie głównej ciekawym elementem jest banner zintegrowany z ofertą specjalną ‚Hit tygodnia’. Pozwala on na wyeksponowanie przez sprzedawcę wybranych rowerów – co oczywiście zwiększa konwersje.

Karta produktu i porównywarka produktów

Opis produktu typu rower zawiera wiele szczegółowych informacji. Z tego względu zaprojektowaliśmy prostą i przejrzystą tabelę cech.

Aby ułatwić użytkownikowi wybór zaimplementowana została w sklepie porównywarka produktów, dzięki której z łatwością użytkownik może odnaleźć różnice oraz podobieństwa nawet wielu modeli rowerów, a tym samym dokonać trafnego wyboru.

Porównywarka rowerów w sklepie.

Wyszukiwarka

W sklepie internetowym zaimplementowaliśmy ponadto kontekstową wyszukiwarkę, która dostosowuje opcje wyszukiwania do aktualnie wybranej kategorii. Pozwala to na łatwe wyszukiwanie interesujacych ofert, nawet przy bardzo dużej bazie produktów.

E-marketing

Już wkrótce ruszy przygotowywana przez nas kampania w wyszukiwarce Google (pozycjonowanie oraz kampanie Adwords), jednocześnie toczą się prace nad rozbudowaną integracją sklepu z jednym z najpopularniejszych programów księgowo-magazynowych CDN Optima, ale zeznania w tych tematach trzeba chwilkę poczekać…


Marcin Stańdo

 
 
 
 
 
Zostaw komentarz