Blog agencji interaktywnej NetArch

 
13.43, 7 Sierpień, 2013
 
  Peripetie.cz – sklep internetowy w wersji responsywnej

Peripetie.cz to ciekawy sklep oferujący desingerskie akcesoria – torby, portfele, futerały, skierowany do klientów w Czechach i na Słowacji (i prowadzony przez klienta z Czech).

Sklep do tej pory działał w oparciu o oprogramowanie nieistniejącej już firmy SunWeb, oraz dość już leciwy projekt graficzny.

W pierwszym kwartale 2013 podpisaliśmy umowę na realizację nowej wersji sklepu. Wdrożenie miało objąć następujące zadanie:

  • opracowanie makiet i specyfikacji funkcjonalnej strony,

  • przygotowanie kreacji sklepu oraz stworzenie kompletnego projektu graficznego,

  • wdrożenie szablonu sklepu w wersji responsywnej (RWD),

  • oprogramowanie modułów dodatkowych – integracji z lokalnymi usługami (np. Zbozi, Heureka) oraz dodatkowych modułów umożliwiających obsługę zamówień zgodnych z procesami logistycznymi wykorzystywanymi przez klienta,

  • przeprowadzenie migracji danych ze starego systemu.

Prototyp strony głównej sklepu

Peripetie.cz jest to kolejny sklep który realizujemy w wersji responsywnej (oprócz www.taiwangun.com o którym pisaliśmy kilka tygodni temu, pracujemy obecnie jeszcze nad 4 sklepami w wersji RWD, po wakacjach ruszamy natomiast z kolejnymi projektami).

peripetie - strona główna

Czym jest reponsive web design?

Szerzej na temat sposobów dostosowywania sklepów do klientów mobilnych pisałem na swoim blogu: http://plutecki.net/2013/07/sklep-mobilny-tak-tylko-jak/.

RWD – to technologia (a właściwie zbiór istniejących już wcześniej rozwiązań wykorzystany w bardzo sprytny sposób) polegająca na elastycznym programowaniu szablonu w HTML, CSS oraz JS w taki sposób aby poszczególne elementy i układ strony (ang. grid) dostosowywał się do rozdzielczości ekranu na którym pracuje użytkownik.

sklep internetowy - wersja responsywna


Łukasz Plutecki
 
 
 
 
 
Mariusz napisał(a):

Dobra robota :)

 
Zostaw komentarz