Blog agencji interaktywnej NetArch

 
10.49, 23 Czerwiec, 2013
 
  Wdrożenie AtomStore dla firmy KRAKMAN – integracja z systemem ERP, B2B, szablon responsywny i nie tylko!

AtomStore - system e-commerceJeden z z największych sklepów internetowych w Polsce w kategorii broń ASG należący do producenta i dystrybutora broni i akcesoriów firma KRAKMAN zdecydowała się na wdrożenie systemu AtomStore w dwóch swoich kluczowych sklepach – TaiwanGun.com oraz TaiwanGun.biz.

Sklep TaiwanGun.com skierowany jest do klientów indywidualnych z Polski jak i zagranicy (m.in. Niemcy, Francja, Holandia, Wielka Brytania) – co warte podkreślenia, ponad 70% zamówień obsługiwanych przez sklep pochodzi od klientów zagranicznych. TaiwanGun.biz to system B2B skierowany do klientów hurtowych.

TaiwanGun.com - sklep internetowy RWD

O wdrożeniu opowiada Michał Szmigielski – project manager NetArch odpowiedzialny za wdrożenie dla firmy KRAKMAN. „Realizacja projektu dla tak dużej firmy to zawsze wielkie wyzwanie i skomplikowany proces obejmujący między innymi:

  • analizę potrzeb klienta,
  • audyt obecnego systemu,
  • specyfikację nowego systemu – w szczególności procesów związanych z migracją i integracją z systemem ERP,
  • przygotowanie i wdrożenie projektu graficznego,
  • przygotowanie dedykowanego modułu integracji,
  • wielopoziomowe testy systemu.”.

„Zdecydowaliśmy się na system AtomStore ze względu na bardzo rozbudowane możliwości w zakresie marketingu i promocji – system kuponów, program lojalnościowy, mechanizmy personalizacji i rekomendacji, grupy klientów czy zaawansowany moduł newslettera. Istotne było także doświadczenie firmy NetArch w zakresie migracji dużych sklepów internetowych oraz integracji z zaawansowanymi systemami ERP, w szczególności wybranym przez nas systemem firmy Comarch.” – mówi Prezes Zarządu Magister Krzysztof Michalik. „Cieszymy się także z faktu iż uruchomienie nowego sklepu nie wpłynęło na bieżącą sprzedaż w sklepie i było praktycznie niezauważalne dla naszych klientów.”.

„Gdybym powiedział, iż nie było żadnych problemów, to mijałbym się z prawdą :). Tak duże wdrożenie nie obejdzie się bez drobnych problemów. Najważniejsza jest jednak ścisła współpraca z klientem oraz partnerem odpowiedzialnym za wdrożenie systemu ERP. Cieszy jednak fakt, iż już w pierwszych dniach działały wszystkie procesy niezbędne do realizacji zamówień przez firmę KRAKMAN, a zamówienia spływały bezproblemowo już w 1 godzinie po uruchomieniu sklepu.” – kontynuuje Michał Szmigielski.

Nas cieszy fakt iż kolejny duży sprzedawca zdecydował się na nasz system, a także efekty w postaci polepszenia najważniejszych parametrów sklepu (poprzednia wersja systemu działała w oparciu o oprogramowanie i-sklep), między innymi:

  • znaczna poprawa algorytmów wyszukiwania,
  • poprawa czasów ładowania stron od 30 do 45%.

Warto podkreślić, iż sklepy TaiwanGun to jedno z pierwszych wdrożeń w technologii responsive web design (RWD). Obecnie pracujemy nad kolejnymi 4 sklepami w wersji responsywnej, które pojawią się w czerwcu i lipcu.

TaiwanGun.com - sklep internetowy, integracja z Comarch XL

TaiwanGun.com - sklep internetowy, responsive web design


Łukasz Plutecki
 
 
 
 
 
Zostaw komentarz